מגזין אחר

כמה עולה לפתח אפליקציה?

נדמה שבעוד רגע, לאיזה צד שלא נפנה את הראש – מישהו יציב אפליקציה מול הפרצוף הלא ממוקד שלנו, והיא בדיוק תטפל במשהו שהיה חסר לנו כדי להרגיש שהיום שלנו שלם. וכשיש ביקוש – יש קופצים. אז בואו נדבר על אחת השאלות הגדולות שאני שומעת כבר הרבה זמן: כמה יעלה לי לבנות אפליקציה?

כמה עולה לפתח אפליקציהכמה עולה לפתח אפליקציה?

אם הייתי מנסה לספור את הפעמים בהן שמעתי את השאלה "כמה עולה לפתח אפליקציה?", או מה נדרש לפיתוח / בניית אפליקציה – הייתי מוותרת על כבשים לפני השינה.

אני פוגשת המון יזמים ויזמים שבדרך, ומה לעשות – נדמה כי פיתוח אפליקציות מובייל הוא הכתום הבא, כלומר, הדבר הזה שנדמה שיביא לנו את התהילה, הכיף והמיליונים. אבל, כמה זה יעלה לנו?

אם להניח בצד את העובדה שמדובר תחילה בתהליך איפיון לאפליקציה, תהליך שדומה בחלק מהרכיבים שלו לתהליך איפיון אתרים, אך שונה ממנו במובהק בהיבטים אחרים, כדאי לנו להבין שזה הבסיס והשלד עליו יתבסס תהליך תכנות האפליקציה, ועל מנת להעריך עלות פיתוח אפליקציה סלולרית, בשונה מפיתוח אתר הנהנה מעשרות שנות 'ותק' ואינספור כלים ומערכות בניית אתרים 'אוטומטיות' – ישנם מספר משתנים שחלק מהמבקשים לפתח את האפליציה לא מכירים, ולא טורחים ללמוד עליהם לפני שניגשים לפגישה עם חברה לפיתוח אפליקציות.

 

כלי לבדיקת עלויות לפיתוח אפלקיציה? כן, יש.

ותנחשו מה? עכשיו יש גם כלי מובנה לחישוב עלויות פיתוח אפליקציה, על הדרישות השונות שלה, שהרי כידוע רמת המורכבות עשויה להשתנות באופן קיצוני מאפליקציה אחת לאחרת.

הכלי הבא (ותודה לניוזלטר של Creatives ולרותם שאנחנו אוהבים) יעזור לכם להעריך כמה עולה לפתח אפליקציה על פי הקריטריונים המהותיים ביותר. מעבר למה שיש לכלי הזה להציע, קרי חישוב עלויות מלאות להקמת האפליקציה מההתחלה – הוא גם נוח ויעיל, ואפילו ליקקנו את האצבעות ממה שעשו היזמים של הכלי בתהליך עיצוב ממשק משתמש משובח, כמו שאנחנו אוהבים.

איך עובד הכלי?

הסוד הוא להבין את סדרי הגודל של אותם פיצ'רים שאתם רוצים להכניס לאפליקציה שלכם.
וזה פשוט: על כל מאפיין נוסף יש להוסיף כסף, אבל כמה? זו שאלה טובה. אנחנו לא נכנסים כאן לביקורת עלויות, אבל רק נזכיר שכמו בכל דבר – עלויות הן עניין יחסי, וייתכן שתמצאו תמחור זול משמעותית או יקר יותר, אם תחפשו טוב.

הכלי נקרא How Much To Make An App  (ראו קישור בסוף המאמר), והמידע שהוא נותן יעזור לכם להחליט אילו תכונות לשלב באפליקציה שלכם, כמו למשל: האם זו תהיה אפליקציה חברתית?, האם ניתן יהיה לדרג משתמשים?, האם יהיה חיבור לפייסבוק?, וכו'. כך תוכלו להעריך עלויות ולהחליט עם מה לצאת לדרך.

המלצה אחרונה שלי: כאמור,לא לקחת כמובן מאליו כל עלות. זו הערכה של יוצרי הכלי, והיא עשויה להשתנות מחברה אחת לאחרת. מומלץ, בכל מקרה, כמו תמיד,להיפגש עם 3-4 חברות פיתוח אפליקציות ולקבל תמונה מלאה יותר. אבל אפילו לפני כן: אנחנו ממליצים על פגישת ייעוץ מקדימה כדי לבחון אם נכון עבורכם לצאת לדרך בכלל. הקמת אפליקציה היא לא הרפתקאה פשוטה או זולה, וכדאי לבדוק את הדברים לפני ששולחים יד לארנק. ראו בהמשך הפניה לפגישות ייעוץ.

קישור לכלי: בדיקת עלות לבניית אפליקצייה סלולרית

יש לכם רעיון לאפליקציה? בואו נבדוק כמה הוא באמת יעלה לכם.

מעוניינים בפגישת ייעוץ כדי לבחון את הרעיון שלכם ולהעריך איך ואם תוכלו להוציא אותו לפועל? צרו איתנו קשר ונשתדל לחזור אליכם עוד לפני שתספיקו להעלות את הרעיון על הנייר.
אנחנו, בניגוד לחלק מהאפליקציות – ידידותיים גם לסביבה וגם למשתמש.

תגובות

תגובות

Share

הוסף תגובה

3 × two =